Які бувають витяжки

Конструкція

Перш за все, потрібно розуміти, що конструкція витяжки, всупереч існуючим міфам, ніяк не впливає на її продуктивність. І купольна, і вбудована витяжка може бути як малопотужної, розрахованої на маленьку кухоньку, так і дуже продуктивною.

За великим рахунком, на вибір тієї чи іншої конструкції впливає в першу чергу ваш особистий смак, бюджет і стиль кухні. Хтось вважає за краще, щоб витяжку не було видно взагалі, а хтось хоче зробити на ній особливий дизайнерський акцент.

Підвісна

Мабуть, найбільш простий і компактний вид витяжки, яка монтується не в сам підвісну шафу, а безпосередньо до стіни. Зазвичай підвісну витяжку встановлюють під шафою, розташованим над плитою або поверхнею. Практично всі підвісні витяжки працюють в двох режимах: рециркуляції і прямого відведення. Детальніше — тут: http://vlasti.net/news/326585.

Вони гарні в тому випадку, якщо у вас з яких-небудь причин не передбачено підключення до центральної вентиляції взагалі. Зважаючи на відсутність масивного короба, підвісна витяжка займає мало місця, і вихід на вентиляцію ви просто не будете використовувати, включаючи пристрій в режим рециркуляції.

Вбудована

Якщо ви хочете, щоб ніхто не здогадався, де захована ваша витяжка — вибирайте вбудовану. Вона практично повністю ховається в настінний шафа і буквально зливається з інтер’єром. Мінус — шафа буде тільки маскувати не дуже гарний, робочий корпус і відведення витяжки. Використовувати його для зберігання вже не вийде. Якщо у вас не передбачений в кухні спеціальний шафа під витяжку, доведеться робити запили і отвори в уже існуючому.

Потужності вбудованих витяжок варіюються від найслабших до неймовірно продуктивних моделей. Багато також підтримують систему циркуляції. У виборі дизайну дивимося тільки на нижню приладову панель і висувною рейлінг, якщо витяжка телескопічного типу. Все інше буде приховано за дверцятами шафи.

Камінна

Вона ж купольна. Витяжка, яка притягує увагу. Монтується до стіни і повністю охоплює простір над плитою, нікуди не вбудовується і існує незалежно від кухонного гарнітура. Основна перевага камінних витяжок — стиль. Вони випускаються самих різних кольорів, дизайнів і часто стають яскравим акцентом на кухні. Причому, це зовсім не обов’язково футуристичні моделі з металу. Камінні витяжки в стилі Провансу, кантрі? Легко.

Купольні витяжки рятують простір, коли з яких-небудь причин у вас між настінними шафами над плитою залишилося вільний простір куди не помістиш ніяку вбудовану витяжку (наприклад, 75 сантиметрів, або 62). Їх легко центрувати, приховавши пару зайвих сантиметрів. Також вони стають відмінним варіантом для тих, хто зовсім вирішив відмовитися від настінних шаф в кухні.

Похила

Принцип монтажу та візуального сприйняття схожий з камінної. Це так само незалежна, що не вбудовується витяжка. Але основна відмінність в тому, що у цій моделі можна змінювати кут нахилу щодо конфорки. Крім того, похилі витяжки мають сучасний, лаконічний дизайн і візуально полегшують планування кухні.

Острівна

Назва говорить сама за себе — ця витяжка монтується над виносним кухонним островом. Приголомшливо ефектно виглядає в просторих кухнях з індивідуальним плануванням, вирішує питання очищення повітря з відведеної на острівну панель варильною поверхнею. У острівних витяжок складний монтаж — крім того, що потрібно передбачити міцне кріплення в стелі, важливо ще і протягнути відведення до приладу. Але, повірте — воно того варто.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here