Як зберігати яблука в холодильній камері

Яблуко не відноситься до групи швидкопсувних продуктів і здатний зберігати свої корисні властивості більше 7 місяців. Звичайно, йому потрібно створити оптимальні умови зберігання, в іншому випадку псування і втрати частини врожаю уникнути не вийде.

Скільки можна зберігати яблука в холодильнику

Тривалість зберігання яблук істотно залежить від сорту. Літні сорти можна зберігати не більше 4 тижнів, за умови їх збору недозрілими і змісту при температурі не більше 8 градусів. Осінні сорти пролежать в тих же умовах близько 3 місяців. Зимові сорти здатні не втрачати свої якості протягом 3-8 місяців.

Увага! Закладка яблук в холодильник, в відділення для овочів і фруктів — не завжди є оптимальним рішенням. Там яблука пролежать набагато менше, ніж в підвалі або навіть при кімнатній температурі.

Тримати яблука в холодильнику можна досить довго, але через вплив низьких температур, плоди втратять частину своїх корисних якостей. Цілі плоди можуть лежати в холодильних камерах від https://mincold.com.ua/kholodilnyye-kamery/dlya-fruktov/yabloki/ більше 3 місяців.

Які фрукти придатні для зберігання

Для довгого зберігання потрібно вибирати яблука пізньостиглих сортів. Краще зривати плоди в суху погоду, тоді вони будуть зберігатися довше. Важливо правильно зібрати урожай:

 • не варто трясти дерево, плоди потрібно обережно знімати вручну або спеціальним пристосуванням;
 • плодоніжка повинна залишатися цілою;
 • деформовані або пошкоджені яблука потрібно відразу прибрати з основної маси продуктів;
 • при випадковому пошкодженні шкірки, яблуко не підлягає зберіганню, його потрібно переробити;
 • яблука розкладають в різні ємності для зберігання в залежності від сорту.

Увага! Використання окремої тари — головна умова успішного зберігання. Яблука різних сортів потрібно зберігати по-різному, одні здатні переносити незначне зниження температури до -3 градусів і більше, а інші не відрізняються морозостійкістю.

Які сорти можна зберегти взимку

Для зберігання придатні пізньозимові сорти яблук, до яких відносять:

 • Айдаред. Мають щільну структуру, соковиті і в міру солодкі. Плоди — великі, досягають 200 грам.
 • Антей. Ароматні яблука, що досягають ваги в 180-200 грам, придатні для тривалого зберігання, довго зберігають смак і свіжість.
 • Алеся. Плоди мають зернисту структуру, кисло-солодкі. Добре зберігають свої якості протягом 8 місяців. Чи не відрізняються ароматом.
 • Антонівка. Мають кисло-солодку м’якоть і відрізняються приємним винним ароматом. За текстурою м’які, але соковиті.
 • Білоруський Сінап. Його плоди — дуже великі, вони досягають 250-300 грам і добре зберігають свої властивості протягом усього сезону.
 • Голден. Це жовті яблука, які можна часто виявити на ринках і полицях супермаркету взимку. Вони зберігають товарний вигляд аж до літа і при цьому не втрачають смакових якостей.
 • Джонатан. Плоди дерев цього сорту відрізняються соковитістю і ароматний. Вони не відрізняються великим розміром, тому можуть злегка підсихати при тривалому зберіганні.
 • Лобо. Невеликі плоди, що досягають 120 грам у вазі, відрізняються вираженим ароматом і насиченим структурою. Зберігають свої властивості до січня.
 • Ред делішіс або червоне задоволення. Разом з сортом Голден часто реалізується взимку в супермаркетах. Також не втрачає товарний вигляд, рідко піддається гнилі.
 • Північний синап. Зелені яблука з червоним бочком. Досить великі, мають м’ясисту структуру, соковиті.

Подібний список можна продовжувати довго. Для тривалого зберігання в зимовий час не придатні лише літні яблука, наприклад Сніговий Кальвіль або Білий Налив. Середньостиглі і зимові сорти зберігаються дуже добре, останні здатні переносити зниження температур до -5 градусів.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here