Як з одного куща рододендрона отримати 5-7

Садівники гаряче полюбили рододендрон за яскраві пахучі квіти. Ошатний кущ — гідна прикраса будь-якої ділянки. Ті, хто оцінив по достоїнству цю рослину, часто замислюються про розмноження. Перед тим, як приступити до відповідального процесу, потрібно більше дізнатися про рододендрони, щоб вибрати оптимальний час посадки і забезпечити йому необхідний догляд.

Квіти розрізняються за формою в залежності від сорту. Палітра теж вражає своєю різноманітністю: зустрічаються білі, рожеві, фіолетові, червоні і жовті квіти. Всього відомо понад три тисячі видів рододендронів. Вони можуть бути і сланкими чагарниками, і деревами, які в висоту досягають тридцяти метрів.

У грунт рододендрон рекомендується висаджувати навесні або восени. Оптимальний час — з квітня до травня або з вересня до листопада. Грунт повинна бути пухким й добре удобреним (різноманітні добрива та інші товари, необхідні для садівництва, можна придбати в Яскравій Клумбі), а місце для посадки — затіненим. Для того щоб кущ відчував себе комфортно, важливо грамотно підібрати для нього сусідів: не варто висаджувати його поруч з іншими культурами, коріння яких розташовуються на такій же глибині.

Рододендрон вологолюбна рослина, але через надмірний полив коріння може почати гнити. Полив здійснювати потрібно дощової або відстояною водою, в яку для пом’якшення попередньо додають торф (досить кілька жмень). Бур’яни висмикують вручну, тому що сапкою можна ненавмисно порушити кореневу систему рослини.

Необхідно проводити постійну підгодівлю навіть в рік висадки. Добрива вносять з початку весни і до кінця липня. Напівперепрілий коров’ячий гній розводять водою з розрахунку 1:15, а потім чекають кілька днів. Перед внесенням добрив кущ рясно поливають.

Розмножують рододендрон насінням, живцями і відростками

Перший спосіб популярністю у садівників не користується, адже цвітіння рослини в цьому випадку почнеться не раніше, ніж через 6 років.

Розмноження живцями

Розмноження живцюванням походить для всіх видів. Для вкорінення вибирають верхні полуодревесневшіе пагони.

Живці нарізають довжиною від 5 до 8 см. Потрібно видалити нижнє листя і помістити місце зрізу в стимулятор росту коренів. Живці залишають в ньому на 16 годин. Потім переносять в заздалегідь приготовлену торф’яну суміш, для якої беруть три частини торфу на одну частину піску. Заготовки закривають поліетиленом.

Термін вкорінення різниться в залежності від сорту. У листопадних рослин він становить 1,5 місяця. У вічнозелених — значно довше (до чотирьох місяців). Висаджують рододендрон навесні прямо з ящиком. Пересадка потрібно через рік.

Розмноження відростками

Розмноження відростками — нетрудомісткий спосіб, особливо з його допомогою легко розводити низькорослі види. Потрібно взяти нижні пагони, пригнути їх до землі в заздалегідь вириту ямку глибиною від 5 до 10 см, злегка притиснути в середині і засипати сумішшю землі і торфу.

Верхня частина гілок прив’язується до кілка, вбитого вертикально. Поливають так само, як і дорослий кущ. Після вкорінення на наступний рік можна пересадити рослину на постійне місце.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here