ЯК вкласти дитину спати БЕЗ МУК

Тема сну дитини не нова, але питань до цих пір залишається більше, ніж відповідей.

Консультант по сну пояснює, що порушення сну — це серйозна штука, яка у дітей зустрічається досить рідко. Набагато частіше самі батьки припускаються помилок, через які діти зазнають труднощів зі сном. Але не варто впадати у відчай, все можна виправити.

Вчасно укладайте

Нормальний час для відходу до сну для малюка — від 18.30 до 19.30. Починаючи з 6 тижнів у немовлят до вечора починає вироблятися більша кількість гормону сну — мелатоніну, з його допомогою нам простіше заснути. З його ж допомогою подовжуються фази глибокого сну, якого у немовлят дуже мало. Це дуже важлива фаза сну, в тому числі вона сприяє виробленню гормону росту, роботі в особливому режимі нашого харчового тракту, печінки та інших внутрішніх органів.

Цей глибокий сон відбувається якраз в першу половину ночі (приблизно з 19 до першої години ночі). Правильно послідовно укладайте немовлятко саме в цей час, невдовзі патерн його сну зміниться. Детальніше — на сайті https://sonmalysha.ru/glavnaya.

Забудьте про гнучкий режим

Режим — це ритм дня, який для немовляти вкрай важливий, починаючи з 3-4 місяців. Це вік, коли дитина починає потихеньку орієнтуватися, і всі зовнішні подразники перетворюються для нього з суцільного потоку в окремі шматки інформації.

Цих подразників багато, світ перед дитиною величезний, незрозумілий, а в режимі він знаходить ланцюжок, послідовність подій. Ось він спить, потім прокидається, їсть, проявляє активність, гуляє, потім йому змінюють памперс, готують до сну, закривають фіранки, і тут він знову спить.

Йому спокійно, комфортно, він приблизно розуміє, чого чекати.
Є рутина, яка заспокоює, не надто багато сюрпризів. Діти — страшні консерватори, вони швидко звикають до певних порядків.

Важливо також промовляти немовляті, що ми збираємося з ним робити — слів він не зрозуміє, але поступово у нього виникнуть асоціативні зв’язки слова з дією.

Часто буває, що дитина перехвилювалася — так це не тому, що він ЩЕ не хоче спати, а тому що він УЖЕ не хоче спати.

Як це відбувається? Ми народжуємося з незрілим мозковим апаратом, але після народження він розвивається з космічною швидкістю — в нього надходять тонни нової інформації. Вся інформація повинна укластися в мозку, якимось чином пов’язати один з одним. Щодоби мозок немовляти виробляє близько 3 мільйонів нових зв’язків. Його мозок працює дуже інтенсивно, і йому треба відпочивати.

Відпочинок для мозку — це сон. Але мозок не може сам піти укласти себе спати, він не може, як батарейка, взяти і сісти. Він кличе на допомогу гормони стресу, вони допомагають йому функціонувати в цих умовах.

Він дає команду щитовидці: а ну, дай-но мені адреналіну і кортизолу. Щоб це сталося, дитині потрібно просто не заснути вчасно — достатньо 10 хвилин, півгодини, години (в залежності від віку та вродженої ступеня збудливості).

І механізми гальмування у дітей спочатку не працюють або працюють дуже погано, тому їм потрібна груди, щоб взяли на ручки, ще щось зовнішнє, щоб їх втихомирити.
Всі ці істерики, неможливість заснути — це адреналін.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here