Як вибрати вітаміни

Більшу частину вітамінів людина зазвичай отримує з їжею, але через неправильне харчування, суворої дієти і відсутності деяких продуктів в раціоні може виникнути дефіцит корисних речовин.

Заповнити їх недолік допомагають різні вітамінні комплекси. Перед прийомом потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем: вітаміни — теж ліки, і призначати їх собі самостійно не можна.

Які бувають вітаміни і мінерали

В аптеках можна знайти багато різних вітамінів: це і вітамінні комплекси, і моновітамінов. Комплекси включають в себе вітаміни і мінерали в певній дозуванні з урахуванням сполучуваності всіх речовин між собою. Такі комплекси, придбати які можна тут: https://biovit.com.ua/vitaminyi-dlya-zhenschin, розраховані на прийом раз в день. Вважається, що вони допомагають ослабленому організму — наприклад, під час дієти або після хвороби — швидше відновитися.

Вітаміни бувають жиророзчинні (A, D, E, K) і водорозчинні (вітаміни комплексу В, вітаміни С і Р). У побутовому розумінні до вітамінів відносяться незамінні амінокислоти — це, наприклад, омега-3 — і багато біологічно активні елементи, серед яких є мінерали. У науковому сенсі це невірно: насправді амінокислоти і мінерали — окремий клас корисних речовин.

Як зрозуміти, які вітаміни мені потрібні

Вчені виділяють приблизно 20 важливих вітамінів, мінералів і амінокислот, які беруть участь в обміні речовин. Їх все можна отримати з їжі при правильному і збалансованому харчуванні.

Якщо харчування неповноцінне — в ньому мало продуктів з високим вмістом корисних речовин — або одноманітне з переважним споживанням тільки одного типу продуктів, може виникнути дефіцит вітамінів. Вживання алкогольних напоїв і куріння теж можуть призводити до дефіциту: ці шкідливі звички порушують обмін речовин і засвоюваність корисних мікроелементів.

Вітаміни з аптеки потрібні, щоб заповнити дефіцит корисних речовин. Щоб зрозуміти, які саме вітамінів бракує, потрібно звернутися до лікаря. На підставі огляду, збору анамнезу і аналізів він зможе виявити дефіцит і підбере правильну дозу вітамінів, щоб компенсувати його.

Що краще: вітамінний комплекс або моновітамінов

Все залежить від вашого поточного стану і рекомендацій лікаря. Нерідко призначають саме полівітаміни, тому що розібратися, якого саме речовини не вистачає організму, не завжди просто. Якщо ж лікар призначає конкретний вітамін, потрібно приймати саме його.

Єдиний вітамін, який показаний більшості людей, що живуть в суворому кліматі з невеликою кількістю сонячних днів в році, — вітамін D. Він накопичується в організмі, коли на шкіру потрапляє сонячне проміння, а ще міститься в рибі, яєчних жовтках, яловичої печінки та риб’ячому жирі . Риба — не основна частина нашої типової дієти, а сонця взимку мало, тому вітамін D дійсно корисний.

Омега-3 — ще один тип вітамінних добавок, які часто приймають окремо від вітамінних комплексів. В користь ненасичених жирних кислот, до яких і відноситься омега-3, немає сумнівів, а ось про користь добавок з ними вчені сперечаються. Недавні масштабні дослідження авторитетної організації Cochrane показали, що прийом добавок з омега-3 не покращує стан серця і судин.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here