Як вибрати вишиванку

Український національний одяг відрізняється тонким почуттям стилю і краси. Ніжне полотно, складний візерунок, благородні кольори — ось її основні особливості. Тому вишиванки були високо оцінені в усьому світі. Навіть сьогодні вони входять в колекції багатьох відомих дизайнерів. Тому кожна модниця повинна купити вишиванку в Києві. За допомогою неї також можна підкреслити вірність традиціям і любов до своєї батьківщини.

Традиції носіння української сорочки

У стародавні часи кожен українець, навіть найбідніший, мав святкову сорочку. Її відмінна риса — біле домоткане полотно. Білий колір означав радість, щастя і благополуччя. Надягала така сорочка виключно в святкові дні.

А ось сорочки на кожен день практично в кожній родині зберігалися в скринях. Вони були виготовлені з більш грубого матеріалу — нефарбованого полотна. Вона мали жовтий або сірий відтінок.

Лляні сорочки традиційно вважалися ознакою середнього достатку. Червоні символізували любов і щастя. Чорні надягали на похорон і під час трауру. Вони символізували горе, нещастя і скорботу.

В українських селах часто можна було побачити юних дівчат, одягнених в сині сукні-вишиванки. Вибір такого кольору був невипадковим. Він означав чистоту і непорочність. За допомогою нього дівчата показували, що незаміжня.

Сучасні сорочки та сукні з вишивкою, які представлені за посиланням на сайті, є нащадками тих древніх сорочок. Вони багато в чому на них схожі. Але відмінностей більше. Головне з них — спосіб виробництва. Сьогодні вишиванки виготовляються на фабриках масовими тиражами. Це робить їх доступними, але на шкоду унікальності.

Орнамент

Орнамент — важлива складова національного одягу. Він буває кількох видів:

  1. геометричний;
  2. зооморфний;
  3. рослинний.

Чоловічими знаками завжди вважалися орнаменти, що позначають вогонь. Це знаки сонця і ромбовидні ґрати. На сорочках молодих хлопців часто вишивався хміль. Він означав молодість, запал і любов.

А ось лінії — це жіночі символи. На жіночих вишиванках часто зображувалися хвилі, спіралі і знаки води. Також використовуються рослинні візерунки. Найбільш популярним символом є калина. Вона означає материнство, сімейне життя, красу. Маки означають надійний захист від зла. Ця квітка також є символом продовження роду.

Дитячі вишиванки прикрашалися метеликами. Вони являють собою ангелів-хранителів. Дітям вони забезпечували захисту від зла і недобрих людей.

Загалом, до вибору узору слід підходити уважно. Він може вплинути на долю. Особливо, якщо в це сильно вірити.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here