Як вибрати теплу підлогу

Коли на вулиці холодно, зігрітися і підвищити комфорт в будинку допоможе тепла підлога. З ним навіть на кахлі буде не холодно стояти босоніж.

Теплу підлогу зазвичай встановлюють в кімнатах, в яких може бути дуже волого. Наприклад, в санвузлі, душовій або ванною. Установка зігріє, підтримає сухість в приміщенні, захистить поверхні від цвілі.

Підлога буває двох видів — водяна і електрична, детальніше смотри на сайте teplahatka.com. Для першої потрібна система труб з гарячою водою, які укладають під покриттям підлоги. Для установки електричної знадобляться мат і кабель або плівка.

У кожного виду установки свої особливості монтажу, плюси і мінуси.

Які типи електричної теплої підлоги бувають

Тепла підлога нагрівається, коли нагрівається метал, через який проходить струм. Електрика проходить через спеціальну металеву жилу в кабелі. Нагрівальний мат — це класичні гріють кабелі під багатошаровою оболонкою. Оболонка потрібна, щоб тепло не розсіюється, а йшло вгору, швидко нагріваючи кімнату. Гріють кабелі покриті захисною оболонкою з алюмінію. Нагрівальні мати прості в монтажі, їх легко встановити своїми руками, без допомоги майстрів.

Сучасний тип пристрою теплої підлоги — інфрачервона плівка. Вона виділяє тепло, яке прогріває підлогове покриття. Її можна постелити практично під будь-яке покриття. Інфрачервону плівку легко монтувати самостійно, спеціальне обладнання не потрібно. До системи можна підключити терморегулятор, з його допомогою можна регулювати температуру підлоги, визначати інтенсивність нагріву різних ділянок і навіть виставляти таймер нагріву.

Інфрачервону плівку можна зняти і перестелити в інше місце.

Які типи кабелів бувають

Кабелі бувають одножильними і двожильний. У одножильному кабелі нагріває елемент, тобто жила, одна, тому потужність такого кабелю менше, ніж у двожильного. Він повільніше нагрівається і нагріває кімнату.

Двожильний кабель витрачає менше електроенергії, його простіше монтувати. Обидва типи кабелів працюють від електрики.

Яка потужність оптимальна

Вибирайте потужність теплої підлоги за обсягом приміщення. Важливо врахувати, як часто там перебувати і який час система буде працювати. Те, наскільки будівля або приміщення теплоізольовані, теж впливає на потрібну потужність статі.

Якщо правильно підібрати потужність, можна заощадити на бюджеті. Спочатку на самій системі, потім на електроенергії.

Для початку визначають питому потужність — тобто дізнаються, скільки потрібно для обігріву певного приміщення. Потім звертають увагу на наведену споживану потужність. Її вказують у технічних характеристиках систем теплої підлоги.

Навіщо потрібен термостат і таймер

Термостат потрібен, щоб регулювати роботу теплої підлоги. Він визначає температуру повітря в приміщенні, і, коли вона досягає потрібного значення припиняє роботу нагрівальної системи.

Є моделі, за допомогою яких можна регулювати температуру, підтримувати її на заданому рівні і навіть встановлювати таймер. Таймер підігріє підлогу до потрібного часу на потрібну температуру.

Для кожного покриття є бажаний варіант системи теплої підлоги.

Наприклад, під ламінат краще класти електричну систему, а під ковролін і лінолеум водяну або інфрачервону. Паркет взагалі не дуже добре сусідить з теплою підлогою. Покриття з плитки витримає будь-яку систему, воно універсально.

Є навіть системи теплої підлоги, які можна класти на вулиці. Такі будуть корисні, щоб на поверхні не скупчувалися лід або вода.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here