Як вибрати гідрокостюм для підводного плавання

Типи гідрокостюмів

Існують три основні категорії спеціального одягу, який використовують підводні пловці та мисливці. Вони призначені для різних умов, в тому числі температурних, тому роблячи вибір на користь того чи іншого виробу необхідно чітко розуміти, де і як він буде застосовуватися. Отже, якими бувають гідрокостюми:

Сухі. Уже з одного тільки назви зрозуміло, що костюми цього класу герметичні, тобто, вони ізолюють тіло мисливця від води. Такий ефект досягається завдяки ущільнюючим манжетам (обтюратор) на зап’ястях і в області шиї, а також водонепроникним блискавкам.

Зараз гидрокостюм женский — це абсолютно герметичний комбінезон, оснащений штуцером для підключення до аквалангом і клапаном для стравлювання повітря.

Сучасні сухі костюми для підводного полювання виробляються з неопрену або тришарового тріламіната, і у кожного з цих матеріалів є свої плюси і мінуси. Неопреновий костюм для підводного полювання еластичніший, тепліший, він відмінно обтягує тіло, на ньому майже ніколи не буває складок. Але сохне він занадто довго.

У тріламіната свої недоліки. Наприклад, він погано тягнеться. Варто пловцю трохи набрати вагу, і його рухи будуть скутими. Особливо важко в такому одязі нагинатися, щоб надіти ласти. А ще цей матеріал, як запевняють досвідчені дайвери, може вже в перший сезон «потекти» на швах, підклеювати які набагато складніше, ніж у неопрена.

Напівсухі. Це проміжний клас одягу для плавання під водою. Під такий костюм може проникати вода, але в незначній кількості. При щільному приляганні до тіла в підкостюмному просторі її майже немає, тому теплоізоляційні властивості такого виробу вважаються досить високими. За герметизацію в ньому відповідають подвійні кистьові манжети. Крім того в костюмах цього класу передбачені герметичні застібки «блискавка», які в більшості моделей розташовані на грудях і спині. Всі перераховані елементи розроблялися виключно заради одного — збереження тепла.

Напівсухі гідрокостюми найчастіше роблять з неопрена товщиною 5-7 мм, рідше з мікропористої гуми. На великій глибині, під тиском води неопрен стискається, що негативно позначається на теплозахисту і плавучості. Максимальний термін служби такого костюма — 5 років.

Практично всі напівсухі костюми виробляються з двосторонньої гуми і оснащуються жорсткими блискавками. Все це обмежує рухи підводного мисливця. В процесі полювання йому доводиться докладати чимало фізичних зусиль, в результаті чого швидше настає втома.

Мокрі. Один з найпопулярніших варіантів на сьогоднішній день. Мокрими такі костюми називають за їх здатність пропускати воду всередину і утримувати її. Під тканиною вона нагрівається від тіла і майже не змішується з холодною водою зовні. Звичайно, ефективним утеплювачем назвати її складно, тому вибирати мокрий гідрокостюм слід такого розміру, щоб сидів він якомога щільніше. Від щільності залежить ступінь циркуляції. Чим менше води буде заходити всередину, тим менше тепла буде витрачено на те, щоб її нагріти.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here