Як вибрати дитяче взуття? Які особливості варто врахувати?

Нога дитини росте швидко, в процесі росту відбувається її формування. Від стану ступнів залежить здоров’я всього опорно-рухового апарату в дорослому віці. Правильно підібране взуття дозволяє уникнути серйозних проблем в майбутньому. Саме тому так важливо серйозно підійти до вибору дитячого взуття.

Формування стопи у дитини

Прийнято виділяти кілька етапів в перші роки життя дітей.

  1. До 12 місяців. Як правило, діти до року не ходять. У віці 8-10 місяців вони вчаться стояти біля опори. Великого навантаження на стопу немає, звід не сформований, великий палець більш рухливий, ніж у дорослих.
  2. 1-3 роки. Малюк вчиться ходити, стопи отримують навантаження у вигляді ваги тіла. М’язи і зв’язки зміцнюються, починається формування зводу. Стопи залишаються плоскими — і це норма.
  3. 3-8 років. Період активного росту і формування ступнів. Відбувається зміцнення м’язів, прояв зводу. На даному етапі рекомендується відвідати лікаря-ортопеда, щоб переконатися, що розвиток йде правильно. У разі необхідності, доктор підкаже способи корекції стоп.

КОЛИ ПОЧИНАТИ НОСИТИ ПЕРШЕ ВЗУТТЯ

В якому віці дитині потрібно взуття? Питання про підбір першої пари виникає з першими кроками малюка. Зазвичай це відбувається у віці 10-12 місяців. Діткам молодшого віку досить м’яких тапочок або шкарпеток. Вони виконують швидше декоративну функцію і, звичайно, захищають від холоду.

Як вибрати зимове взуття для дитини

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИМІРЯТИ ДОВЖИНУ СТОПИ

Щоб правильно визначити розмір, вам знадобиться аркуш паперу, олівець і сантиметрова стрічка.

Запропонуйте дитині встати на лист і обведіть обидві ступні. Виміряйте відстань від кінчика великого пальця до п’яти. Іноді довжина лівої і правої ступні може незначно відрізнятися — це нормально. Враховуйте більший показник. Результат вимірювань запишіть в міліметрах. Як правило, виробники взуття мають свою таблицю розмірів. Перед покупкою вивчіть дану інформацію, вона допоможе правильно підібрати пару. Для зростаючої ноги краще брати розмір з запасом. Особливо це стосується теплого взуття, розрахованого на зиму. Ви можете купить детскую обувь високої якості за посиланням.

ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО ВЗУТТЯ МАЛЕ АБО ВЕЛИКЕ

Оптимально купувати черевики з запасом 1 см. Занадто велика пара, настільки ж шкідлива, як занадто маленька.

Щоб зрозуміти, що розмір сандаликів підібраний правильно, подивіться, чи збігається супінатор зі склепінням ноги. Якщо супінатор знаходиться не під склепінням, а нога занадто вільно рухається — взуття велике, запас перевищує 1-1,5 см. Якщо положення супінатора неправильне, при цьому пальці дитини підібгані — взуття мале. Якщо малюк скаржиться на біль або ви виявили на ногах мозолі, то, звичайно, розмір підібраний невірно.

Із закритою парою буде складніше, але спосіб є.

Дістаньте устілку з черевика і запропонуйте малюкові встати на неї. Встановіть п’яту в правильне положення і знову погляньте на супінатор. Також зверніть увагу, де знаходяться пальці, чи не виступають за межі устілки. Якщо устілка не виймається, обведіть ступню дитини на папері. Отриманий «слід» помістіть в черевик і оцінити його положення.

Крім того, можна скористатися давно відомим методом. Коли дитина стоїть, спробуйте намацати, де знаходяться пальчики малюка щодо носка черевика.

Пам’ятайте, що занадто велика і занадто маленька пара шкідливі для дитячої стопи. У тісномувзутті порушується кровообіг, а в занадто великому — нога не фіксується належним чином.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here