Як правильно вибрати змішувач для ванни. Основні критерії вибору.

Найчастіше, при виборі змішувача, споживач звертає увагу тільки на його ціну, що не є правильним. У цій статті ми розберемо всі критерії правильного вибору змішувача.

Основні види змішувачів

За способом управління:

  1. Одноважільний
  2. Двохважільні
  3. Термостат

Розглянемо кожен вид більш докладно.

Одноважільний

Найдоступніший і найдешевший варіант змішувача. Являє собою рукоятку, за допомогою якої вибирається температура і натиск струменя. Усередині ж знаходиться картридж, що складається з двох пластин з отворами. Вони ж і регулюють потік води.

Картридж є найслабшим елементом конструкції. Погана вода, наліт і іржа швидко виводять його з ладу, змушуючи купувати новий змішувач. Але так як ціна досить демократична, люди сміливо купують даний тип. Щоб придбати змішувачі, переходьте на сайт https://plitka.ua/catalog/santekhnika/smesiteli/.

Двохважільний

Все просто, представляє з себе кран, з двома вентилями для холодної і гарячої води. Але і цей тип змішувача ділиться на 2 підтипи, а саме:

З гумовою запірної манжетою. Такий кран дуже легко визначити, так як кількість оборотів у вентиля дуже велике, що дозволяє домогтися більш тонкого регулювання потоку води. Коштують такі крани не дорого, також є можливість ремонту.
Керамічні. У цих кранів діапазон регулювань трохи нижче, вентиль можна повернути тільки на 90 градусів, в деяких моделях на 180 градусів. Механізм досить надійний, але сильно боїться поганої води. Чим жорсткіше вода, тим нижче ресурс. При поломці, доведеться міняти весь механізм. Але не дивлячись на це, якщо ви віддаєте перевагу двохважельним кранам, вам варто звернути увагу саме на цей вид.

Термостатний

Це технологічна новинка, яка успішно зайняла свою нішу. Панель з кнопками регулювання потоку.

Такі змішувачі бувають як механічними (де регулювання здійснюється вручну), автоматичними (з жк екраном) і безконтактні. Останні ж можна найчастіше зустріти в громадських закладах.

Якщо бюджет дозволяє, то це найкращий варіант для ванни! І ось його переваги:

  1. Можна виставити необхідну температуру води, для того щоб вас не ошпарило і не облило окропом. Це ідеально для сім’ї з маленькою дитиною, щоб уникнути варіанти ошпарити його.
  2. Велика економія води. Там де звичайний змішувач виллє 4 літри води, цей обійдеться всього літром. Так як вода ллється тільки тоді, коли вам це дійсно необхідно.

Коштує такий девайс не дешево, за екземпляр вам доведеться віддати від 6ти до 9ти тисяч рублів. Але воно того варте!

Тип перемикача душ-вилив

Тут теж не так мало варіантів, є з чого вибрати.

  • Ексцентрик. Ручка перемикача рухає шток, який в свою чергу перенаправляє потік води. Це досить недорогий механізм, до того ж дуже ремонтопридатний.
  • Корковий дивертор. Дуже схожий з вищеописаним механізмом, з однією лише різницею в тому, що в дію механізм призводить не ручка а ковпачок. Це сильно економить місце.
  • Картридж. Він дуже схожий на систему одноважільного змішувача. Цей варіант надійніше ексцентрика, але при поломці, його не можна замінити.
  • Кульковий перемикач. Це найнадійніша система з усіх перерахованих вище. Кулька розташовується між двох прокладок і в залежності від їхнього місця, перенаправляє потік води. Якщо ця система вийшла з ладу, починають її не вийде.

Системи бувають як зовнішні так і внутрішні, у всіх є свої плюси і мінуси. Внутрішні виглядають естетичніше, не займають зайве місце, але при поломці доводиться міняти весь кран. Зовнішні менш естетичні, але більш ремонтопрігодним. Тут вибір залишається за вами.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here