Як правильно вибрати побутову хімію?

У відділі чистячих і миючих засобів в супермаркеті можна розгубитися: антибактеріальні, органічні, рослинні засоби… Як визначити оптимальне співвідношення «ціна-якість» плюс «безпека-екологічність»? І що, власне, вибрати і як правильно вибрати побутову хімію?

У виробництві сучасної побутової хімії використовують близько 2000 різноманітних інгредієнтів. Серед них як нешкідливі, так і потенційно небезпечні: лугу і кислоти, барвники та ароматизатори. Для того, щоб вибрати якісну побутову хімію радимо читать статью за даним посиланням.

Американське управління з охорони навколишнього середовища провело дослідження і з’ясувало: в квартирах і приватних будинках концентрація токсичних хімічних речовин в повітрі, на поверхні підлоги і меблів в 2-5 разів вище, ніж на вулиці.

У нас ситуація схожа. Вся справа у використанні агресивних миючих засобів. Правда, є й інші. Слово «екологічно» або значок «біо» на упаковці означає безпеку для здоров’я і навколишнього середовища. Такі продукти містять неагресивні, біо-розкладаються речовини — рослинні екстракти, натуральні масла або органічні кислоти. А найголовніше — в них немає фосфатів і небезпечних аніонних ПАР (а-ПАР), від яких Європа або давно відмовилася, або використовує їх в концентрації не більше 12%.

Для посуду

Найдешевші засоби для миття посуду не відрізняються екологічністю. Як правило, в їх склад входять ПАР синтетичного походження. Чим їх більше, тим нижче ціна. Ще один показник — піна. Чим вона рясніше, тим вище концентрація ПАР.

В екологічних миючих засобах а-ПАР замінені аналогами на рослинній основі — з картоплі, рису або пшениці, спиртів пальмової або кокосової олії.

Для прання

Пральні порошки, кондиціонери, ополіскувачі — до складу кожного з них входять компоненти, не завжди ідеальні з точки зору безпеки. Добре, якщо є значок «еко» або «біо». Але краще уважно розглянути етикетку. Насторожити в списку компонентів повинні формальдегіди, діоксан, оптичні відбілювачі, діетаноламін, амоній, аміак, бензол, стирол, толуол, ксилол, ацетон, окис вуглеводу, парабени, фталати і синтетичні ароматизатори-аромати. Всі вони вважаються небезпечними. Звертайте увагу на упаковку. Наявність всієї інформації про склад і виробника, хороша поліграфія, мірний стакан — непрямі ознаки якісного продукту. У складі «правильного» порошку шукайте цеоліт, ферменти, ензими, карбоксиметиловий крохмаль і карбоксиметилцелюлозу. У засобах для споліскування для білизни — дісілікат натрію. Він пом’якшує воду і захищає пральну машину від накипу.

Для кухні та ванної

До складу засобів для чищення для кухні, ванної та туалету, як правило, входить старий добрий хлор (sodium hypochlorite). Але при відкритті упаковки його випаровування тут же потрапляють в повітря, а значить, і в легені мешканців будинку, навіть якщо запах нейтралізований. Багато засобів для сантехніки містять соляну кислоту. Попадання в очі цієї речовини може послабити зір.

В екологічно чистих засобах хлор замінений біо-розкладається добавками. Шукайте в складі органічні кислоти і перекис водню. А в миючих засобах для посуду — ефірні масла цитрусових або ліналоол (він міститься в маслі шавлії, м’яти, лаванди і коріандру). Вони набагато безпечніше різноманітних ароматів з нафтохімії.

Альтернатива пральному порошку

Мильні боби і горіхи, привезені з Індії, використовують замість прального порошку і мила. Вони містять сапоніни — речовини, які розчиняють жир і піняться. Їх можна просто кинути в бак пральної машини в полотняному мішечку, а можна заварити окропом і відвар залити в відсік для прального порошку. Горіхи і боби також використовують для миття вікон і скла.

Надійний спосіб зрозуміти, наскільки екологічний куплений пральний порошок, досить простий. Досвід можна провести в домашніх умовах. Капніть в стакан з водою три краплі зеленки, додайте пральний порошок і добре розмішайте. Якщо в склянці колір не зміниться, на жаль, перед вами не екологічно чистий продукт.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here