Як правильно працювати з атласом?

Атлас — гарний матеріал, який підходить для пошиття суконь, спідниць, блуз, костюмів. Однак працювати з ним не так просто. Щоб полегшити вам завдання, всі найважливіші моменти по роботі з атласом, придбати який можна на этом ресурсе, зібрано в цій статті.

Як підготувати атлас до розкрою?

Атласну тканину перед розкриємо необхідно декатувати — випрати і відпрасувати, щоб виключити можливість усадки майбутнього виробу. Як і інші шовкові тканини, атлас вимагає такого ж дбайливого догляду. Наприклад, перше прання тканини фахівці рекомендують проводити в прохолодній воді, використовуючи замість миючого засобу звичайний шампунь.

Якщо вода жорстка, то після необхідно прополоскати тканину в воді з додаванням оцту. Це гарантує збереження кольору виробу і запобігає появі розлучень після висихання. Сушити тканину краще подалі від опалювальних приладів і прямих сонячних променів.

Пропрасовувати трохи вологою, у відповідному випадку шовку режимі. Якщо до складу тканини включені еластичні нитки, бажано прасувати атлас уздовж нитки основи або через спеціальну тканину — проутюжільнік, завдяки якому праска при ковзанні по поверхні не буде розтягувати полотно. Якщо атлас не виходить випрасувати на призначеному для шовку режимі, значить, його випрали в дуже гарячій воді, тому він вже не випрасувати, або в воду при полосканні не додав оцет для пом’якшення тканини. Повністю сухий атлас випрасувати дуже складно.

Як розкроювати атлас і добирати інструменти для шиття?

Перед розкриємо слід покрити поверхню столу не ковзаючою тканиною. Наприклад, легким ковдрою або бавовняної простирадлом. Полотно має повністю поміщатися на столі, інакше його неможливо буде розкроїти точно по частковій нитки. Викрійки робіть з припусками на шви і ні в якому разі не приколюйте викрійку шпильками. Краще придавлюйте грузиками. Завдяки цьому на атласі не залишиться слідів від проколів.

Якщо будете шити вручну, підбирайте тонкі і гострі голки для вишивання бісером. Вони акуратно розсовують нитки полотна і не залишають на ньому проколів або затягувань. Ще у бісерних голок мінімальна товщина вушка, за рахунок чого слід буде практично непомітний. Для шиття на машинці вибирайте тонкі голки: No 60 або 70. Бажано, щоб вони були новими, так як старі ледве можуть пробивати тканину або мати шорсткості, які зашкодять полотно.

Як шити з атласної тканини?

При сточуванні двох деталей на швейній машині часто з’являється проблема припосаджування нижньої тканини, тобто нижня тканина проїжджає трохи швидше, ніж верхня, за рахунок чого одна деталь в підсумку може виявитися коротшою за іншу. Вирішити її можна декількома способами: Змітати деталі разом вручну, а після прострочити на машинці. Встановити верхній транспортер, який буде рухати тканину одночасно з нижнім. Якщо ця деталь відсутня в швейній машині, її можна придбати окремо. В іншому технологія пошиття виробів з атласу нічим не відрізняється від інших.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here