Вузька ділянка. Як побудувати будинок?

Покупцеві ділянки не завжди вдається знайти ідеальний майданчик для будівництва нового котеджу. Зазвичай на пошук відповідної ділянки йде мінімум 6-12 місяців.

Якщо цього часу немає, доводиться задовольнятися дуже витягнутими, довгими майданчиками. Але якщо вам дуже сподобався певний коттеджный городок, навіть дуже вузький варіант не стане вироком, якщо дотримуватися в будівництві деяких правил.

Як необхідно планувати розташування нерухомості на території

Вузька майданчик автоматично накладає певні обмеження на розташування будинку. Ширина котеджу не може перевищувати 8 метрів, а площа зазвичай коливається від 100 до 120 квадратних метрів. В даному випадку краще будувати двоповерхову будівлю або будинок з мансардою. Для гарної інсоляції рекомендується розміщувати вікна в коротких стінах, розташованих на південній або північній стороні. Східну і західну сторони для вікон краще уникати, оскільки приміщення не отримають належного рівня освітленості.

Розташування кімнат також має деякі особливості. Так великі кімнати в котеджах на північну або південну сторону зазвичай знаходяться відразу ж за парадним входом. З боку головного фасаду розташовують велику їдальню або кухню-вітальню, а також передпокій. В даному випадку можна зробити окремий вихід з кімнати безпосередньо в сад або на терасу. В середині будинку, де немає достатньої кількості джерел світла і погана інсоляція, розміщують холи, санвузли, гардеробні, котельню, інші підсобні приміщення.

На другому поверсі відповідно до загальноприйнятих стандартів знаходяться спальні з вікнами на північну сторону. Щоб по максимуму використовувати доступну вузьку ділянку можна вибирати проекти котеджів з цокольним поверхами або великими підвалами. В даному випадку все підсобні приміщення можна винести з першого поверху вниз і заощадити простір.

Деякі хитрощі

Для збільшення площі вікон на довгих стінах можна використовувати нестандартні рішення, наприклад, виступи й еркери. Щоб облаштувати закриту майданчик і красиву веранду рекомендується встановлювати прості декоративні стінки. Непогано виглядають перегородки з натуральних матеріалів, дерева і скла. Розсувні моделі дозволять ще більше заощадити місця. Іноді проекти нової нерухомості передбачають нависаючий другий поверх, який по загальній площі більше першого.

Вартість будівництва на вузькій ділянці

При підборі майданчика для будівництва потрібно уникати довгих і вузьких ділянок. Зведення будівлі тут обійдеться дорожче, ніж при виборі квадратного або прямокутного варіанту. Два будинки однакової площі на різних ділянках матимуть різну довжину стін. Зрештою бюджет може збільшитися на 15-20%. Якщо передбачений другий поверх, сума буде ще більше.

Ще один важливий мінус — це енергоефективність котеджу на вузькій ділянці. Занадто довгі стіни можуть стати причиною швидкого охолодження всього будинку. Тому в процесі будівництва потрібно, щоб довга стіна була орієнтована на південь. Необхідність будівництва цоколя або підвалу також впливає на підсумкову ціну житла.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here