Вишивка хрестом: як зробити власну картину, якщо ви зовсім не вмієте вишивати

Що можна вишити хрестиком

Більшість вишивальниць, звичайно, вишиває картини: милі сільські будиночки, собаки і кішки, дитячі та казкові сюжети, квіти, морські пейзажі і портрети. Своїми роботами не обов’язково прикрашати всі стіни в будинку. Деякі вишивають «в стіл», отримуючи задоволення від самого процесу.

Але можна знайти вишивці і практичне застосування. Наприклад, зшити подушку, прикрасити одяг, сумку або гаманець. Для дітей вишивають ростоміри і ялинкові іграшки, а для новонароджених — метрики з ім’ям і датою народження. Практично будь-яку вашу річ можна прикрасити вишивкою, головне знайти відповідний сюжет в магазині В Охотку.

Що потрібно, щоб почати вишивати

 1. Канва. Це основа, на якій вишивають. Канва для вишивки хрестом буває двох типів:
  Аїда — тканина, на якій видно отвори для голки. Вишивати на ній простіше, якщо ви тільки починаєте. Канва Аїда різниться Каунті, тобто кількістю хрестиків на один дюйм. Найпопулярніший каунт 14.
  Канва рівномірного переплетення. На равномерке отвори, в які вставляють голку менш помітні. Вишивати на ній складніше, але цікавіше.
  Обидва типи канви бувають різних кольорів або з нанесеним малюнком: горошок, смужки, сніжинки та інші.
 2. Голка. Для вишивки використовують спеціальні голки. Вони тонкі і з великим вушком, зручно вставляти нитку навіть в кілька додавань. У магазинах вони зазвичай продаються в наборах. Якщо вибрали в якості основи канву Аіда 14, беріть до неї голки №24.
 3. Муліне — це спеціальні нитки для вишивання. Продаються в наборах або окремими мотками. Всі кольори муліне пронумеровані, це потрібно, щоб не заплутатися в відтінках при вишивці. Відповідність номерів ниток квітам називають картою кольорів. У кожного виробника вона своя. Самостійно підбирати кольори не потрібно: коли ви вибираєте малюнок для вишивки, в поясненнях до нього вже вказані номери потрібних ниток.
  Найпопулярніші російські виробники ниток — «Гамма» і ПНК ім. Кірова. Із зарубіжних — DMC і Anchor.
 4. П’яльці — це пристосування, на яке натягують канву для вишивки. Можна вишивати і без них, але з п’яльцями зручніше і швидше. Бувають дерев’яними або пластиковими, особливе різниці між ними немає, вибирайте на свій смак. За способом кріплення діляться на самозапялівающіеся і з гвинтом. Якщо хочете щоб канва в пяльцах була натягнута, як шкіра на барабані, вибирайте перші.
  Самозапялювальні пяльци від турецького виробника Nurge. Щоб закріпити в них канву, потрібно з’єднати вусики, дістати внутрішній обруч, покласти канву на пластикову частиною і притиснути металевим обручем. Скрін: Майстриня
 5. Схема для вишивки. Це той малюнок, який ви будете вишивати на канві. Схеми можна купити в магазинах або у самих авторів. Кольори ниток на схемі позначені символами, у кожного свій. До схеми прикладений детальний ключ, де вказані номери муліне. Вишивати по схемі зручно, а результат гарантований.

Зверніть увагу: якщо в схемі сотні кольорів, вишивати буде складно. Для початку вибирайте ті, в яких не більше 20 кольорів.

Щоб не збирати матеріали окремо, можна купити готовий набір для вишивки хрестом. У такі набори зазвичай входить все, крім пялець. На обкладинці набору вказаний розмір готової роботи, кількість кольорів муліне і іноді рівень складності.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here