Вимоги, що пред’являються до тканин для штор

Щоб штори довгий час зберігали свій зовнішній вигляд і красиво виглядали на вікні, вони повинні задовольняти цілому ряду вимог:

  1. бути зносостійкими. Як правило, штори служать не один сезон. При правильному виборі тканини, можна не побоюватися, що вони дадуть усадку при пранні або вигорить на сонці;
  2. не м’ятися. Розгладити випрану полотно досить складно. Особливо при наявності великої кількості складок і драпіровок. Тому несминаемость є одним з ключових вимог;
  3. бути екологічними. Хоча натуральні тканини, знайти які можна на сайте, більш безпечні в експлуатації, вони не можуть похвалитися тим різноманітністю текстур і забарвлень, які пропонують синтетичні волокна. Однак виділення при експлуатації шкідливих речовин здатне спровокувати численні захворювання;
  4. не формувати статичної електрики. В іншому випадку, полотно буде притягати пил; бути простими у догляді. Не всі тканини можна привести в порядок в домашніх умовах. Важким дорогим портьєрам може знадобитися хімчистка;
  5. не вбирає запахи. В іншому випадку, такі штори стануть не найкращим варіантом для кухні або приміщень, в яких багато курять;
  6. мати презентабельний зовнішній вигляд. Малюнок і фактура тканини повинна відповідати загальному стилістичному оформленню.

https://lightstar.com.ua/

Популярні тканини для штор

При великій різноманітності тканин, окремі види користуються особливою популярністю при пошитті штор.

Оксамит і парча

Оксамит вважається королівської тканиною, здатної прикрасити великий зал, вітальню, кабінет. Характерний м’який ворс робить готовий виріб більш ошатним. Штори добре драпіруються з формуванням красивих складок і фалд. Висуває особливі вимоги до догляду. Порушення режиму прання або прасування може погіршити зовнішній вигляд штор через зам’яти ворсу. Саме тому оксамитові портьєри потребують професійної чищенні.

Жаккард і атлас

З жаккарда шиють щільні портьєри. Тканина має характерний тканий узор і рослинний орнамент. Відрізняється високими характеристиками міцності і тривалим терміном служби. Може використовуватися в якості меблевої оббивки.

Атлас є красивою важкої тканиною, яка має блискучу лицьову поверхню і матову виворіт. Добре драпірується, дозволяючи формувати штори з різним дизайном. Добре тримає форму. Поєднується з різноманітними матеріалами. Як доповнення краще брати гіпюр або вуаль.

Сатин і шенілл

Для виготовлення сатину використовується бавовна. Він має характерне плетіння, що робить поверхню гладенькою. Має достатню міцність.

Шенілл є тканиною з невеликою ворсом. Зовні дуже схожий на оксамит, але має меншу вагу. Проводиться суцільним або з малюнком, аналогічним жаккард.

Органза і тюль

Органза досить жорстка і колючий. Часто використовується для виготовлення гардин. Може мати матову і блискучу поверхню. Швидко і добре драпірується, формуючи великі складки. Штори виходять легкими, невагомими.

Тюль — доступна тканина з сітчастою структурою. Ступінь ажурности може істотно відрізнятися. Виробники пропонують тюль з тематичним малюнком, орієнтованим на конкретні приміщення. Малюнок тюлю може відрізнятися.

Вуаль і блекаут

Вуаль по свій фактурі близька до органзе, але більш м’яка і менш прозора. Виготовляється з шовку або бавовни. Часто прикрашається вишивкою або малюнком.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here