Важливість плавання для дітей

Уміння плавати — це життєво важливий навик, а ще — гра, фізичне навантаження, соціалізація для дитини. Про користь цього виду спорту для дітей розповів тренер з плавання Діас Ібраєв.

Унікальний антидепресант — вода. Вона заспокоює нервову систему, зміцнює серцево-судинну, а активні фізичні заняття у воді дарують приємну втому і почуття задоволення. Дітям, які займаються в басейні, дарує ще й радість перемог: у змаганнях або над самим собою. Це позитивні емоції, які налаштовують на потрібний лад і зміцнюють любов до спорту. Крім того, плавання допомагає дитині сформувати правильну поставу і гармонійно розвивати м’язи.

Чим ще корисне плавання?

 1. Поліпшення сну і метаболізму;
 2. Корекція постави;
 3. Загартовування організму;
 4. Тренування опорно-рухового апарату;
 5. Стимуляція росту;
 6. Зміцнення імунної системи і профілактика ГРВІ;
 7. Розвиток координації;
 8. Підвищення витривалості.

Часто батьків цікавить, як скоро дитина зможе звикнути до занять в басейні https://leoland.ua. За словами тренера з плавання Діаса Ібраєва, у одних дітей адаптація протікає швидко і легко: вони із задоволенням і відразу починають грати в воді, здійснювати активні дії; у інших адаптація йде повільно і важко.

Рекомендації батькам для успішної адаптації дитини до плавання:

 • приводьте дитину трохи раніше початку занять. В такому випадку малюк звикне до нового місця і встигне освоїтися;
 • частіше хваліть дитину за її старання і успіхи, підбадьорюйте в разі невдач, налаштовуйте на подолання тимчасових труднощів, викликайте бажання відвідувати басейн;
 • проводьте нескладні дихальні і підготовлюючі до плавання вправи при купанні дитини у домашній ванні;
 • відвідуйте заняття в басейні систематично, не пропускаючи їх без поважних причин;
 • звертайтеся до професійних інструкторів з питань настороженого ставлення дитини до занять в басейні, допомагайте відшукувати і усувати причину такої поведінки.

Кому корисно займатися плаванням?

«Коротко: всім, тому що плавання сприятливо впливає на весь організм. Але існують випадки, в яких є показання для занять у воді», — попереджає Діас Ібраєв. Тренер перерахував головні з них:

 • Проблеми хребта;
 • Серцево-судинні захворювання;
 • Захворювання суглобів;
 • Проблеми з дихальною системою.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here