TRX петлі. Вправи і особливості. Користь і протипоказання

Фітнес-індустрія не стоїть на місці — розробляються нові програми, вдосконалюється обладнання. Але це лише на перший погляд, адже насправді нове — це забуте старе. Багато вправ і обладнання застосовувалися раніше, а тепер отримують нове життя в комерційному фітнесі. Таким пристосуванням є і TRX петлі.

TRX — це абревіатура від Total Body Resistance Exercises, що означає «вправи на загальний опір організму». Тобто TRX Харьков — це вправи, де навантажувачем виступає вага свого тіла. А тренажером є підвісні петлі.

Як з’явилася програма TRX

TRX-тренування були розроблені в США на початку 90-х. Їх використовували для поліпшення фізичної форми солдатів спецназу, а сама ідея належить Ренді Хетріку, який виготовив перший тренажер своїми руками. Після TRX петлі були запатентовані ним і запущені у виробництво. Вони отримали широке поширення в сухопутних і морських військах, оскільки дозволяли займатися, не відвідуючи спеціалізованих залів.

Програма показала прекрасні результати, і незабаром нею зацікавилося і цивільне населення. В першу чергу людей приваблювало те, що тренуватися можна було, де завгодно: вдома, у дворі, на дачі. Головне — зафіксувати інвентар на стійкій базі.

Сьогодні TRX тренажери поширені повсюдно. Програма пропонується клієнтам всіх фітнес-центрів, застосовується і любителями, охочими скинути вагу і накачати м’язи, і професійними спортсменами, які бажають підвищити свої показники. Словом, популярність тренажера лише зростає.

Що з себе представляють TRX петлі

Тренажер TRX — це два ременя з нейлону, за допомогою яких створюється два види опору: від ваги тіла людини і від гравітації. Функціональні петлі можна кріпити на чому завгодно: на двері, гілці дерева, перекладині — словом, на будь-якій базі, що знаходиться над поверхнею землі або підлоги. Потім слід відрегулювати ремені згідно з відповідною інструкцією і приступати до занять.

Інтенсивність занять можна збільшувати за допомогою все тієї ж регулювання ременів, змінюючи коефіцієнт стабілізації. В якості навантаження використовується від 5 до 100% маси тіла, що дозволяє тренуватися і початківцям, і професіоналів, які мають хороший рівень спортивної підготовки. Максимальне навантаження, яке здатні витримати петлі, становить 160 кг. Однак це стосується лише оригінального устаткування — підробки не розраховані на таке і можуть завдати шкоди здоров’ю.

TRX петлі використовуються в системі тренувань TRX Suspension Training. Це високопродуктивна програма, що дозволяє опрацьовувати всі групи м’язів за рахунок власної ваги. Цей тренажер можуть застосовувати всі, незалежно від фізичної форми. Він допомагає знайти силу, витривалість, гнучкість і почуття балансу. Причому займатися можна не тільки в фітнес-залі, але і вдома, а також взяти тренажер з собою в подорож.

Пристосування використовується в програмах тренувань професіоналів боксу, важкої атлетики, єдиноборств, тенісу, гольфу, хокею та інших спортивних дисциплін, оскільки забезпечують опрацювання всієї мускулатури, а перш за все м’язів-стабілізаторів. Застосування як навантажувач своєї власної маси виключає осьову навантаження на хребетний стовп, тому тренуватися на TRX-тренажері можна навіть підліткам.

Функціональні петлі активно впроваджуються фітнес-клубами в системи різноманітних тренувань, в тому числі в пілатес і програми для реабілітації після травм і захворювань. Щоб обладнати зону для таких занять, не потрібно ніяких перепланувань, адже тренажер можна закріпити на чому завгодно: на турніку, гаках для боксерської груші і т.п.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here