Шкода наркотиків для організму

Шкода наркотиків відомий навіть школярам, проте навіть незважаючи на це люди все одно продовжують вживати психоактивні речовини. Це відбувається частково через багато хибних уявлень, згідно з якими наркотики шкідливі тільки при тривалому вживанні.

Насправді ж, наркотики руйнують здоров’я людини вже після першого прийому. Наркологічна клініка Profi-Detox займається лікуванням і реабілітацією нарко та алко залежних з усіма супутніми послугами.

Вплив наркотиків на нирки

Внаслідок регулярного потрапляння токсичних речовин в організм розвиваються серйозні порушення функції нирок. До них відноситься токсична нефропатія, некрози нирок, що переходять в гостру ниркову недостатність. Наприклад, вживання амфетаміну призводить до незворотних наслідків для організму. Існують випадки, згідно з якими після вживання стимулюючих наркотиків розвивається пієлонефрит, гломерулонефрит та інші важкі ниркові захворювання.

Вплив наркотиків на печінку

Абсолютно всі наркотики надають згубний вплив на печінку. Значення печінки в нашому організмі колосально: вона є «фільтром», знешкоджуючою отрути і токсини, бере участь в кровотворенні, грає найважливішу роль в метаболізмі, формуванні імунітету і кровоостанавливающей системі. Печінка наркомана уражається некрозами, мова йде про токсичну гепатопатии.

Ураження даного органу призводить до комплексних порушень самопочуття. Разом з печінкою «зачіпаються» та інші системи організму: центральна нервова система, серцево-судинна, шлунково-кишковий тракт і т.д. У більшості випадків навіть після відмови від психоактивних речовин і комплексу терапії із застосуванням гепатопротекторів печінку наркозалежного не відновлюється до норми.

Вплив наркотиків на мозок

Найбільш виражено вплив наркоманії на мозок людини. Відомо, що мозок є головним регулятором всіх функцій в організмі; він відповідає за сприйняття і передачу інформації. Порушення біохімічних процесів в мозку призводить до зміни сприйняття. ПАР сприяють деградації клітин мозку, що впливає на розумові здібності людини. Психотропна дія наркотичних речовин провокує загибель клітин мозку.

Психостимулятори (кокаїн, метамфітамін і т.д) призводять до токсичної енцефалопатії. При цьому захворюванні виникають порушення координації, мовні патології, порушуються рефлекси, інтелектуальна діяльність, виникає параліч. Вживання марихуани впливає на специфіку роботи опіоїдних рецепторів. Великі дози серотоніну виділяються тільки після вживання наркотику: з часом зростає толерантність, для досягнення позитивного ефекту доводиться вживати все більше марихуани. У стані тверезості серотонін практично не виробляється: це означає розвиток важкої депресії.

Не можна забувати про небезпеку вживання галюциногенів (ЛСД, гриби і т.д.). Тривале застосування таких ПАР призводить до формування шизофренії: найбільш сильно даному захворюванню схильні люди з обтяженою спадковістю. Тропікамід призводить до розвитку епілепсії.

Численні наукові експерименти довели шкоду і небезпеку наркотиків. Звичайно, деякі речовини застосовуються в медичних цілях (канабіс, знеболюючі похідні опіоїдної групи, інші наркотичні анальгетики і т.д.). Однак такі препарати призначаються лише в крайніх випадках, оскільки їх користь трохи врівноважує шкоду.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here