Що таке вертикальний пилосос — особливості

Основний плюс вертикального пилососа — розташування двигуна і пилозбірника на телескопічною штанзі. Якщо модель працює від акумулятора, то він також кріпиться на штангу. Прибирання проводиться за рахунок активного обертання щітки, а не сили всмоктування. Звідси створюється ефект прибирання віником.

Вертикальні моделі підійдуть в якості другого прибирального інвентарю, яким можна підтримувати чистоту кожен день. Його легко взяти з собою в дорогу, на дачу, відпочинок. Більш детально дізнатись про особливості даної техніки можна в этой статье.

Відмітні особливості

Основна відмінність і перевага ручних пилососів для будинку — компактні розміри і невелику вагу. Вони працюють за тим же принципом, що і звичайні пилососи: пил разом з повітрям (або водою) потрапляє в мішок, де осідає більша частина сміття. Далі повітряний потік проходить через фільтр для додаткового очищення і повертається в приміщення.

Залежно від конструктивного виконання ручні пилососи діляться на:

 1. вертикальні — підходять для прибирання підлогових покриттів, складаються з блоку з двигуном і пилозбірником, а також труби і спеціальної широкої щітки для підлоги;
 2. ручні — не мають труби;
 3. універсальні — їх конструкція передбачає можливість використовувати прилад і в вертикальному, і в ручному форм-факторі.

Сфера застосування вертикальних пилососів

Незалежно від позиції в рейтингу ручних пилососів, техніка дозволяє впоратися зі сміттям на:

 • лінолеумі;
 • ковроліні;
 • ламінаті;
 • паркетній дошці;
 • шторах;
 • карнизах;
 • стінах;
 • меблевій оббивці.

Компактність і портативність моделей дозволяє проникнути практично в будь-яку щілину і прибрати звідти сміття. Підходить для прибирання салону автомобіля. Його можна взяти в дорогу, і при необхідності очистити будь-яку поверхню.

Види моделей вертикальних пилососів

Розміщення блоку в пилососі

Перша класифікація ділить агрегати на 2 групи: з верхнім розміщенням блоку і нижнім.

Перший варіант, за відгуками покупців більш зручний, завдяки розташуванню блоку вгорі, штангою можна дістати важкодоступні місця, між меблями, під шафами. Якщо ж блок розташований внизу, то це гарантія того, що контейнер для збору сміття буде більш містким. У таких моделей частіше зустрічаються додаткові функції, наприклад, парова обробка поверхонь.

У цю ж класифікацію можна включити пилососи зі спеціальним ременем, що дозволяє вішати його на спину (плече). У них гнучкий шланг, вони компактні, легкі. Єдиний мінус — малий обсяг контейнера для збору сміття. Але за невеликі розміри споживачі вибирають такі агрегати для прибирання локальних предметів в житло: полиць, карнизів, шаф.

Друга класифікація ділить вертикальний інвентар для прибирання на 3 категорії:

 1. без акумуляторів, які працюють виключно від мережі;
 2. акумуляторні моделі;
 3. комбіновані пилососи, що працюють від мережі і акумуляторів.

Акумуляторні моделі останнього покоління дозволяють проводити безперервну прибирання до 60 хвилин. Але цього часу може не вистачити, тому попитом користуються комбіновані агрегати. Це правильний вибір, якщо квартира має великі габарити.

«2 в 1»

Йдеться про пилососах із знімною конструкцією. Вони зручні тим, що при необхідності, знімна частина перетворюється в компактний мініпилесос. При його допомозі можна очистити важкодоступні місця, салон автомобіля. Виглядає базова модель як звичайний вертикальний, але при необхідності можна від’єднати частину від труби всмоктування знімну частину.

Вологе прибирання

В особливу категорію можна виділити вертикальні пилососи з функцією вологого прибирання. Зазвичай для її проведення необхідно прикріпити ємність, в яку заливають миючі засоби і воду. Ця функція дозволяє провести більш ретельне прибирання.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here