Реабілітація після інсультів і інфарктів

Здоров’я серця і кровоносної системи визначається безліччю факторів, причому не останню роль відіграє наявність в організмі певних речовин. Так, для повноцінного функціонування серцевого м’яза необхідні кальцій і магній, фізіологічне співвідношення іонів натрію і калію. Важливе значення має наявність в організмі вітаміну В1 ефір якого в складі ферменту карбоксилази бере участь в регуляції ритму серцевих скорочень.

Велике значення для роботи серцево-судинної системи має присутність в організмі поліненасичених жирних кислот, особливо класу омега-3, які людина отримує тільки з їжею. Ці кислоти знижують рівень холестерину в крові, пригнічують його надлишковий синтез в печінці, чим суттєво знижують ризик розвитку атеросклеротичних уражень стінки судин.

Подібну функцію виконує ряд природних антиоксидантів — біофлавоноїдів, найбільш популярними серед яких є дигідрокверцетин, гесперидин, кверцетин. Ці речовини виявляють так звану Р-вітамінну активність, зміцнюють стінки судин, збільшують її еластичність.

Важливу роль у зміцненні здоров’я кровоносної системи грає вітамін С — найпотужніший водорозчинний вітамін-антиоксидант. Він сприяє зміцненню стінок капілярів, регулює роботу системи згортання.

Благотворно на загальний стан організму, і зокрема серця і кровоносної системи, впливає присутність в раціоні нутрієнтів, що поліпшують показники ліпідного обміну. До таких елементів відносяться фосфоліпіди і харчові волокна.

Продукти, що увійшли до програм, призначені для корекції порушень діяльності серцево-судинної системи і для профілактики їх виникнення, містять різні поєднання перерахованих біологічно активних речовин. Крім того, в їх склад входять натуральні рослинні інгредієнти, що володіють кардиотоническим, седативну, вазоактивним, венотонизирующим, стрес-протективного і помірним заспокійливу дію.

Інсультом в Україні хворіють 11,5 млн людей. Більшість українців просто не знають рівень свого артеріального тиску, а 38% тих, хто знають про свій високий тиск, не лікують його. Проходити лікування або реабілітауію після інсульту краще за все в приватній клініці, наприклад, тут: https://impuls24.com.ua/.

У разі відсутності вторинної профілактики інсульту, яка полягає в попередженні розвитку повторного порушення кровопостачання головного мозку, кумулятивний ризик повторного інсульту протягом 5 років становить близько 25%. Фахівці, які працюють в медичному центрі «Імпульс», допоможуть підібрати відповідну профілактичну програму.

Центральна нервова система оточена трьома мозковими оболонками сполучнотканинного походження, одна з яких — судинна, вона відповідає за постачання головного і спинного мозку киснем і поживними речовинами.

Організація і функціонування нервової системи людини визначає складність його вищої нервової діяльності. Однак для того, щоб її інтенсивність не знижувалася з віком, не страждала від підвищених психоемоційних та інформаційних навантажень, ЦНС, і особливо головний мозок, повинні отримувати живильну підтримку. Важливим її елементом є присутність в раціоні достатньої кількості вітамінів, зокрема, групи В, мікроелементів, особливо магнію, кальцію, хрому, марганцю, а також фосфоліпідів, які складають більше 30% маси мозку, ряду амінокислот (глутамінової, тирозину, гліцину, триптофану ), які регулюють молекулярні процеси, що лежать в основі пам’яті і уваги, контролюють процес передачі імпульсу по нервовому волокну, не допускають його перезбудження.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here