П’ять основних типів мольбертів

Мольберт — штука дуже важлива для художника. Розповім з особистого досвіду про те, як вибрати мольберт саме для себе.

Дам відразу три навідних питання для вибору мольберта:

  • Який ваш зріст?
  • Чи багато місця в кімнаті?
  • Чим і що ви малюєте?

Якщо у вас мало місце, то відмінно підійдуть настільні мольберти або етюдники, у яких є телескопічні ніжки (вони висуваються, закріплюються і, тим самим, дозволяють працювати і за столом і стоячи). Відразу хочу попередити про мінусі етюдник на телескопічних ніжках — нестійкість. З особистого досвіду малювання на такому мольберті хочу сказати, що руки вічно зайняті фарбами, так як все хитається, малювати не завжди зручно. А зручність першочергово в малюванні.

Один з видів — настільний мольберт

Чи є мінуси в настільних мольбертів? Так, є — надто незручно на них малювати щось дійсно велике, так як вони займають дуже багато місця. Мені було вкрай незручно з таким працювати, але мучився я так пів року.

Можливо ви пам’ятаєте мольберти-хлопавки?

Вони двосторонні і найчастіше такі зустрічалися в художніх школах. Зручні вони? Так, але, як я вважаю, за ними зручніше малювати саме сидячи, а не стоячи, хоча зустрічаються і такі варіанти.

Переходимо до стандартних мольбертів — в 80% випадків вони універсальні для кожної людини. У цьому їх величезний плюс.

Мольберт-ліра (стандартний)

Стійкий напольный мольберт, можна малювати як стоячи так і сидячи. Важливо, що можна підібрати під свій зріст — це правда важливо, особливо в художніх студіях і школах, куди приходять і діти і дорослі.

Є ще варіант для тих, хто малює дуже великі роботи і їм необхідна неймовірна стійкість. Я малював кілька разів на таких станкового мольбертах, вони зручні для малювання стоячи.

Станковий мольберт (для студій і серйозної творчості)

Просто неймовірно шикарні для навчання, особливо, коли вчитель стоїть і пояснює на ньому правила побудов, композит і решти. Багато хто говорить, що на них видно краще і вони зручніше. Але вони занадто громіздкі, важкі і їх майже неможливо переміщати, тільки якщо розібрати. А постійно розбирати і збирати — ну, так собі заняття, погодьтеся?

І як же вибрати мольберт?

Підходьте до вибору виходячи зі свого росту, що ви малюєте, як ви малюєте, яке у вас приміщення, а також, звичайно ж, з ціни цього мольберта. Повірте, за таке краще не переплачувати. Я свій мольберт купив за тисячу двісті — відмінна ліра, стійка, компактна. Можна працювати і стоячи і сидячи, а також налаштовувати по зростанню.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here