Проектування заміського будинку

Перше, з чого варто почати проектування заміського будинку, це з аналізу обмежень земельної ділянки.

Друге найважливіше, це скласти технічне завдання на приміщення. Це список, в якому ви прописуєте все приміщення, які хочете бачити у вашому будинку, з розбивкою по поверхах.

Зараз вже є якийсь усталений набір приміщень для будинків площею від 150 до 250 квадратних метрів. Для першого поверху, це тамбур, розподільний хол, там де присутні сходи, котельня, гостьовий санвузол, гостьова кімната, кухня і вітальня. Для другого поверху, це зазвичай 3-4 спальні і одна ванна. Так ми отримуємо вже традиційний п’ятикімнатний будинок.

Далі на цю систему можна навішувати додаткові санвузли, якісь кімнати типу комор, розширювати будинок у вигляді терас, додавати балкони і так далі.

Схематичне проектування будинку

Після того, як у вас готове технічне завдання від dom-stroy, можна приступати до функціональної схеми. Виходячи з обраних вами приміщень і розміру будинку схематично малюємо розташування всіх приміщень у вашому будинку. На даному етапі краще малювати зонами, без промальовування стін і тим більше меблів.

Після того, як функціональна схема готова, ми переходимо до її оформлення. На цьому етапі ми вже наносимо стіни і перегородки. Але варто розуміти, що це ще не архітектурний проект. За проектом, ми радимо звернутися в архітектурне бюро.

Основні помилки, які допускають при проектуванні будинку

Функціональна схема, відрізняється від архітектурного проекту тим, що ігнорує матеріал з якого буде будуватися будинок, тим самим ігноруючи товщину стін. І якщо ви проігнорували цей момент, і не врахували товщину стін, то ви можете вилізти за обмеження вашої земельної ділянки. І в кращому випадку вам доведеться тільки переробляти проект, а в гіршому зносити стіни. Тому товщину стін потрібно закладати заздалегідь і краще з запасом, якщо ви ще не знаєте з чого ви будете будувати будинок.

Проектування та планування будинку

Друге, що часто не беруть до, люди, які самостійно проектують будинок, малюючи схему будинку в лініях, це конструкцію фундаменту. Конструкція фундаменту тут мається на увазі не підземна, а надземна, тобто цоколь. І часто буває, що обраний тип фундаменту, суперечить конструктивним рішенням, які були закладені в плануванні.

Третя помилка — це конструктивні прольоти. Вони зазвичай або занадто великі, або занадто маленькі. Тому, коли ви малюєте свої проекти, не варто закладати проліт більше 6 метрів. Тому, що це той розмір в який добре вписуються вже напрацьовані конструктивні рішення.

Коли ви закладаєте занадто великі прольоти. Наприклад, проліт в 10 метрів, готуйтеся до сильного збільшення товщини перекриття, плюс зросте перетин арматури, що призводить до істотного подорожчання вашого будинку. Крім того варто розуміти, що коли ми збільшуємо перетин всіх наших перекриттів ми збільшуємо і вагу всього будинку, тим самим збільшуємо навантаження на фундамент. І для великих прольотів варто закладати більш міцний фундамент, а це значить дорожчий.

Коли отвори занадто маленькі, так, буває і таке. Є проекти в яких люди перестраховуються і роблять все стіни несучими, так на всякий випадок. У таких випадках треба пам’ятати, що будь-яка несуча стіна, це серйозні капіталовкладення, тому що під будь-яку таку стіну треба робити фундамент. І роблячи фундамент під кожен відрізок стіни, ви розоритеся на етапі нульового циклу.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here