Онкологічні захворювання — варіанти лікування

Онкологічні захворювання — біда, з якою людство стикається впродовж всієї історії свого існування. Колись рак був однозначним вироком. Поступово, у міру розвитку науки і медицини, почали з’являтися ефективні методи лікування. У минулому столітті лікарі-онкологи, крім хірургічних втручань, стали активно застосовувати променеву терапію і хіміотерапію.

Відкриття в галузі молекулярної біології і генетики сприяли розвитку гормональної, таргетной терапії, імунотерапії. У хірургії стали з’являтися малоінвазивні методики (детальніше на сайті https://consilium-medical.com.ua/).

Поширеність раку в сучасному світі зростає. Це змушує онкологію бурхливо розвиватися. З’являється все більше можливостей, і пацієнтам, які ще десятиліття тому вважалися б безнадійними, сьогодні можна допомогти.

Хірургічне лікування

У більшості випадків саме хірургія дає можливість повністю позбутися від злоякісної пухлини і домогтися ремісії. Можливості хірургічного лікування залежать від типу раку, але в цілому, як правило, злоякісну пухлину можна видалити на I, II і часто на III стадії.

Крім радикальних — спрямованих на повне видалення злоякісної пухлини — в онкології існують такі різновиди операцій:

  1. Ціторедуктівні — спрямовані на видалення максимально можливої кількості пухлинної тканини. Ціторедукціі буває повною, коли після операції не залишається видимих пухлинних вогнищ (але можуть залишитися мікрометастази), і частковою — коли видаляють первинну пухлину, але залишаються метастази. Оптимальна ціторедукціі — операція, під час якої видаляють більшу частину пухлинної тканини.
  2. Паліативні — хірургічні втручання, після яких в організмі свідомо залишаються пухлинні вогнища. Їх виконують, щоб поліпшити стан пацієнта, якщо неможлива радикальна операція.
  3. Симптоматичні — операції, метою яких є не видалення злоякісної пухлини, а боротьба з симптомами, наприклад, болем або кровотечею.
  4. Реконструктивні — спрямовані на відновлення функції, зовнішнього вигляду органу після радикального видалення раку.

Розвиток сучасної хірургічної онкології йде в деяких ключових напрямках. По-перше, хірурги все більше прагнуть виконувати органозберігаючі втручання, у випадках, коли це можливо зробити, не підвищуючи ризик рецидиву. Наприклад, при ранніх стадіях раку молочної залози рідше стали вдаватися до повного видалення органу — мастектомії. В ході наукових досліджень було доведено, що найчастіше можна видалити лише частину грудей, в якій знаходиться злоякісна пухлина, а потім провести курс променевої терапії — при цьому ризик рецидиву не підвищується.

У сучасній онкології все частіше застосовуються малоінвазивні операції. Багато злоякісні пухлини в черевній порожнині можна видалити лапароскопически — через невеликі проколи замість розрізу. Активно застосовується робот-асистувала хірургія. Рак на ранніх стадіях і передракові стани в порожнистих органах можуть бути видалені взагалі без розрізів, під час ендоскопії. Малоінвазивна хірургія дозволяє скоротити травматизацію тканин, крововтрату, відновний період. Пацієнти переносять такі операції краще, ніж відкриті втручання.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here