Нитки швейні, які краще обирати для шиття або вишивки

Нитки швейні, які з них кращі

Для шовку і шкіри, для шиття на швейній машинці або ручної вишивки потрібно використовувати абсолютно різні нитки. Від складу волокон, товщини, еластичності і інших характеристик нитки буде залежати результат вашої роботи.

Швейні нитки

У професіоналів з вибором відповідних ниток зазвичай питань не виникає — навик приходить з досвідом, а новачкам може бути складніше. У декого може виникнути плутанина, які нитки вибрати на сайті delim-furniture.com/cat-furnitura-ru для шиття вручну і опрацювання декоративних деталей, а які краще підійдуть для швейної машинки.

Так як відповідні нитки — одна зі складових красивого і міцного рядку, обговорюємо, як вибрати нитки для шиття, машинної строчки, вишивання та іншого рукоділля, які є види ниток і в чому їх відмінності.

Різновиди ниток і їх особливості

 1. Бавовняні нитки з 100% натуральних волокон. Якщо не знаєте, які нитки вибрати для пошиття дитячого одягу, сміливо вибирайте бавовняні. Вони екологічні, міцні і не викликають алергію. Також нитки з бавовни використовують для декоративної вишивки та шиття з бавовняних тканин.
 2. Нейлонові нитки з 100% поліестеру. Це універсальні нитки, які не «ворсяться», в міру міцні, мають рівномірну товщину по всій довжині, допомагають створити красиву і гладку рядок. Використовують для різних видів матеріалів — вовни, бавовни, синтетичних тканин середньої щільності.
 3. Штапельні поліефірні нитки. Еластичні, тому використовуються для роботи з трикотажем, який досить примхливий.
 4. Нитки для плоскошовної машини / оверлока. Які нитки вибрати для швейної машинки — один з найпопулярніших питань від новачків. Якщо коротко, то краще всього вибирати синтетичні з намотуванням на великі бобіни. Вони міцні і тонкі, не сильно еластичні, мають однакову товщину по всій довжині. Але універсального рецепту немає, так як багато буде залежати від характеристик тканини. Одна справа обробляти оверлоком шовк або бавовна, зовсім інше — вовняне або трикотажне полотно.
 5. Армовані нитки. Ця категорія ниток виготовляється з лавсанової основи і обплетення з іншого волокна, наприклад, бавовни або сіблона. Також є 100% лавсанові нитки.
  Капронові поліамідні нитки. Це кручені нитки, які підходять для роботи з натуральною шкірою, вони пружні і міцні. Є капронові нитки з вощіння для кращого зчеплення стібків з матеріалом. З переваг — вологостійкість завдяки спеціальному просоченню з воску.
 6. Поліамідна мононитка. Є білі і світлі варіанти. Суть в тому, що нитка зливається з тканиною і непомітна в готовому виробі. Застосовують для потайних рядків, подгибки нижнього краю, вишивки намистинами. Різновиди мононитей — Монолон і монофіла. Вони більш м’які, ніж ті, що використовувалися років десять тому, і працювати з ними простіше.
 7. Шовкові нитки. Якщо нитки виконані з 100% натурального шовку, вони дуже красиві, але неміцні. Підходять для машинної вишивки і рукоділля, використовуються для шовкових тканин, так як максимально збігаються за фактурою.
 8. Текстуровані нитки. З особливостей — об’ємні, добре розтягуються, підходять для роботи з трикотажем різної щільності.
 9. Еластична нитка-гумка. Основа такої нитки — спандекс, покритий поліефірної опліткою. Нитка розтягується в чотири-сім разів, підходить для шиття, коли потрібно присборить деталі одягу.
 10. Нитки для машинної вишивки. Тут є свої нюанси. Вибирають нитки для машинної вишивки двох видів — верхні, які можуть бути бавовняними, поліестеровими або віскозними, а також нижні — спеціальні човникові нитки з філаментная поліестеру.

  Які швейні нитки вибрати для створення красивої машинної вишивки? Бавовна міцна і екологічна, віскоза має гарний блиск, поліестер міцніший і стійкий до стирання. Човникові нитки тонкі, випускаються в білому і чорному кольорі.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here