На якій висоті краще вішати бра?

Загальні рекомендації

Спеціальних правил, що визначають, якою має бути висота бра над ліжком або диваном, не існує.

Прийнято керуватися практичними міркуваннями, уявленнями про комфорт і зручність користування. Розташування має бути таким, щоб людина могла вільно, не напружуючись і не змінюючи положення тіла, включити або вимкнути світло. Великий вибір світильників пропонує магазин DiLight.

Основні критерії вибору висоти:

  1. Призначення бра. Якщо світильник виконує переважно декоративну функцію, висота визначається виходячи із загальної стилістики кімнати, специфіки інтер’єру. Якщо завдання полягає тільки в підсвічуванні, керуються оптимальної освітленістю заданої ділянки кімнати (для житлової кімнати, згідно СНиП, 150 Лк).
  2. Вид ламп. У житлових приміщеннях використовуються три типи — лампи розжарювання, люмінесцентні (енергозберігаючі), світлодіодні. Перший тип вимагає максимального видалення від людини через великої кількості виділеної теплоти. Другий варіант нагрівається набагато менше, але під час роботи видає характерний шум, потріскування або гул. Світлодіодні конструкції повністю безшумні, не нагріваються і допускають найбільш близьке розташування до узголів’я ліжка.
  3. Вид світильників. Цей момент треба враховувати, оскільки конструкція плафона і загальний вигляд освітлювального приладу створюють різну ступінь освітленості. Деякі світильники утворюють світлову пляму на стіні, не пропускаючи промені в саму кімнату. Інші види направляють потік світла в приміщення практично без втрат.

Важливо! Якщо бра знаходиться в коридорі або на відстані від ліжка або дивана, керуються зручністю управління і загальним поєднанням з інтер’єром кімнати. Висота бра повинна відповідати завданням, поставленим перед світильником, створювати максимальний комфорт і не заважати людям.

Іноді виникає питання — звідки правильніше вимірювати висоту кріплення бра, від стелі або від статі. Принципової різниці немає, головне, щоб результат був отриманий правильний. Однак, слід врахувати, що одним з основних критеріїв вибору є зростання людини, тому порядок вимірювання від статі видається більш правильним і обґрунтованим.

Види декоративних бра

Як ми вже писали, список дизайнерських бра для кухні найбільш різноманітний. Бра може приймати практично будь-яку форму, проте виділяють кілька усталених типів, за якими їх класифікують.

Геометричні фігури

Квадратні світильники або бра у вигляді кулі — одна з найпростіших, але водночас популярних форм.

Залежно від свого оформлення вони можуть підходити до будь-якого стилю інтер’єру — від бароко до хай-тека.

Бра у вигляді трубки

Вони частіше використовують на кухнях, оформлених в сучасному стилі. Такого роду освітлювальні прилади виглядають стильно і незвично. Нерідко їх роблять спрямованими, тому часто ці бра встановлюють в робочій зоні кухні — над обробною панеллю або плитою.

Порада! Якщо ви хочете повісити бра над плитою, переконайтеся, що його каркас виготовлений з жароміцних матеріалів. Звичайне скло може лопнути від перепадів температур.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here