МРТ ліктьового суглоба

В даний час для повного обстеження органу часто застосовується такий метод діагностики, як МРТ, в тому числі ліктьового суглоба. При такому дослідженні на знімку можна добре розгледіти не тільки кістки суглоба, але і м’язи, зв’язки, нервові волокна і кровоносні судини.

Якщо ви запідозрили наявність будь-яких проблем в області ліктя, необхідно вчасно звернутися до лікаря, щоб він відправив вас на процедуру мрт суставов. Що покаже МРТ, як підготуватися до неї і скільки вона буде коштувати — про це читайте нижче.

Що показує МРТ

Даний спосіб діагностики має безліч переваг, які використовуються в різних областях медицини. Суть томографії в наступному: магнітне поле впливає на обрану зону, а комп’ютер фіксує зворотний електромагнітний сигнал.

Можна отримати достовірні дані, досліджуючи різні структури суглоба за допомогою МРТ:

  1. зв’язки;
  2. нерви;
  3. сухожилля;
  4. м’язи;
  5. хрящі;
  6. кісткові тканини.

Проблеми в ліктьовому суглобі досить важко діагностувати через його складної структури. Він включає в себе лучелоктевой, плечелучевая, плечелоктевом з’єднання, які розташовані в одній зв’язці. У ліктьового нерва три розгалуження: серединна, локтевое, променеве. Рух крові в суглобі постачає з’єднання артерій з великою кількістю розгалужень. Лікоть досить складний за конструкцією, тому в деяких ситуаціях навіть неінвазивний метод дослідження не допомагає прийти до конкретного діагнозу. Нерідко, щоб уточнити висновок про стан здоров’я пацієнта, доктор вдається до допомоги діагностичних методів або до біопсії.

При цьому за допомогою томографії можна отримати достовірний і точний знімок, на якому буде видно всі відхилення від норм різних складових ліктя. Найголовніше, що додаткові обстеження не потрібні. Однак існує і мінус у використанні такого методу перевірки: це досить дороге дослідження, тому його призначають не кожен раз.

Апарати для проведення МРТ ліктьового суглоба

Устаткування для томографії буває двох видів: відкрите і закрите. При цьому воно має різну потужність, конфігурацію і функціональні особливості.

Закриті апарати застосовують близько 90% лікувальних установ, тому що такі томографи відрізняються максимальною точністю і значним набором функцій. При проведенні МРТ ліктьового суглоба укладання пацієнта проводиться на висувну платформу, якою обладнано пристрій. Далі майданчик разом з хворим автоматично заїжджає в апарат. Під час обстеження пацієнт перебуває в замкнутому просторі.

Відкриті варіанти використовують, якщо є протипоказання до закритого томографа. Людина розташовується на спеціальній поверхні. З двох сторін від конкретних зони знаходяться магніти — знизу і зверху. Однак даний вид томографії має низький потенціал магнітного поля, отже, не може показати точну будову певних органів. У той же час такий апарат все-таки володіє деякими перевагами.

Плюси відкритих томографів:

  • підходять для людей, які страждають острахом замкнутого простору;
  • можна досліджувати пацієнтів, вага тіла яких перевищує 130 кг;
  • використовуються під час хірургічного втручання, якщо є необхідність просканувати тканини;
  • ідеальний варіант для обстеження маленьких дітей, які потребують підтримки батьків.

Однак для огляду суглоба потрібно застосовувати томограф закритого виду, тому що відкриті пристрою не дадуть повної картинки всіх складових елементів органу.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here