Моряк далекого плавання

Моряк далекого плавання — досить небезпечна чоловіча професія. Робота в цій сфері приносить дуже високий дохід. Моряків навчають у вузах і ссузах — рівень освіти безпосередньо залежить від посади і характеру діяльності.

Моряк далекого плавання працює на вантажних судах, бере участь в тривалих міжнародних рейсах. Професія підійде для активних юнаків. Вимагає міцного здоров’я, підвищеної витривалості, безстрашності.

Короткий опис

Моряки далекого плавання йдуть в рейси, тривалість яких може досягати 6-7 місяців. Робота пов’язана з психоемоційним перенапруженням, адже левову частку часу моряки проводять далеко від дому, своїх сімей, друзів.

Незручності частково компенсує дуже висока заробітна плата, проте все залежить від займаної посади, характеру рейсу і досвіду. Більшу частину заробленої суми моряк привозить додому — на особисті витрати та щоб при потребі оформити морские документы він витрачає близько 10-15% від доходу.

Особливості професії

Діяльність моряків далекого плавання тісно пов’язана з подорожами, постійним спілкуванням, високою відповідальністю і складної фізичної роботою. Багато моряків вибирають тривалі рейси з метою отримання матеріальної вигоди, адже за 2-3 роки активної роботи можна швидко зібрати гроші на велику покупку: квартира, машина, будинок і т. д. Головна людина на судні — капітан, проте в екіпаж також входять:

  1. помічники капітана,
  2. механіки і електромеханіки,
  3. боцман,
  4. судновий кухар (кок),
  5. радіоспеціалісти,
  6. матроси і інші фахівці.

Всі члени екіпажу розділені на керівний склад і суднову команду (палубна, машинна). На судні панує сувора ієрархічна система підпорядкування, яка необхідна для дотримання порядку.

Кожен фахівець несе відповідальність за свою ділянку робіт: капітан здійснює керівництво екіпажем, матрос — прибирає, кок — готує і т. д. Моряк має відмінне здоров’я, медкомісія не пустить в рейс людини, що страждає, наприклад, від проблем із зором.

Плюси і мінуси професії

плюси

  • Високий рівень доходу. Під час рейсу моряк практично не витрачає зароблені гроші.
  • Отримання хорошого досвіду, вузькопрофесійних знань, а також корисних навичок.
  • Професія овіяна романтизмом, адже моряки постійно подорожують, мають можливість побачити нові країни і поспілкуватися з людьми, що виросли в іншому культурному середовищі.
  • Можливість підвищити рівень знання іноземної мови.
  • Робота на судні дуже складна, але у моряків є вільний час, який вони можуть використовувати для самоосвіти і розвитку.
  • Велика кількість вакансій.

мінуси

  • Судна нерідко піддаються атакам піратів, також вони можуть потрапити в шторм або потерпіти аварію корабля. Тому професію можна назвати досить небезпечною і нервовою.
  • Потрібно інвестувати в освіту, підвищення кваліфікації, отримання міжнародних сертифікатів.
  • Після повернення на сушу більшість моряків відчувають проблеми з соціалізацією.
  • Тривалі рейси можуть стати причиною проблем в особистому житті.

Важливі особисті якості

Характер моряка далекого плавання формується в юності, адже він схильний до командної роботи, морально готовий до будь-яких форс-мажорів. Він відрізняється дисциплінованістю, ретельністю, відповідальністю, зібраністю, охайністю, тягою до подорожей. Цей фахівець повинен мати богатирське здоров’я, а також не страждати від морської хвороби.

Навчання на моряка далекого плавання

Командний (офіцерський) склад судна повинен мати вищу освіту, члени суднової команди — середню професійну освіту. У ссузах СНД відкриті наступні напрямки підготовки:

«Експлуатація суднових енергетичних установок»,
«Судноводіння»,
«Матрос»,
«Кухар судновий»,
«Електрик судновий» та інші.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here