Чоловіче безпліддя — ознаки та причини

Чоловіки не рідше, ніж жінки, страждають безпліддям. Причому з кожним роком проблема чоловічої фертильності стає тільки гостріше. Безумовно, велику частину питань про чоловічу здоров’я варто задавати уролога або андролога на особистому прийомі.

Однак багато чоловіків навіть не підозрюють, що їм необхідно звернутися до фахівця. Є й такі чоловіки, які вважають, що проблему безпліддя вирішити не можна, тому «ходити по лікарях» марно. Давайте розберемося, чому виникає чоловіче безпліддя, чи можна його вилікувати, і які способи вважаються безпечними і ефективними (детальніше на сайті https://sudarikov.com.ua/muzhskoe-besplodie/).

У мого партнера немає проблем з лібідо і потенцією. Хіба це не доводить його здатність до дітородіння?

Зовсім ні. Навіть самий невтомний в ліжку чоловік може бути безплідним. Справа в тому, що сексуальна потенція ніяк не пов’язана з якістю сперми. А саме від якості сперми залежить чоловіча фертильність (здатність зачати дитину).

У спермі має бути достатня кількість живих і рухливих сперматозоїдів правильного будови. Ці показники фертильності можуть бути низькими, але потенція при цьому буде в нормі.

Безладні статеві зв’язки призводять до безпліддя у чоловіків?

Самі по собі статеві зв’язки не є причиною безпліддя. Однак незахищений секс пов’язаний з підвищеним ризиком зараження інфекціями, які передаються статевим шляхом.

Багато з таких інфекцій при відсутності видимих симптомів серйозно порушують процеси утворення сперми, що призводить до різкого зниження її якості.

Вірусні захворювання можуть привести до погіршення якості сперми?

Вірусні захворювання, включаючи грип і ГРВІ, можуть прямо або опосередковано впливати на якість сперми.

Справа в тому, що простудні захворювання часто супроводжуються високою температурою. А навіть незначне підвищення температури тіла протягом кількох годин згубно для сперматозоїдів.

Негативний ефект може бути помітний як відразу, так і через кілька місяців після одужання. Відхилення від норми можна побачити в результатах спермограми навіть через 2-3 місяці. Це пов’язано з циклом утворення сперми (він займає близько 70 днів).

Крім того, після ГРВІ може збільшитися кількість сперматозоїдів з ушкодженнями ДНК. Порушення цілісності ДНК сперматозоїдів може привести до викиднів на ранніх термінах вагітності, затримки або зупинки розвитку плоду.

Модель трусів впливає на здатність до зачаття?

Частково це так. Через те, що сперматогенез у людини відбувається при температурі на кілька градусів нижче температури тіла, одяг, притискає мошонку до тіла, може заважати дозріванню статевих клітин. Крім того, тісна білизна здавлює яєчка, погіршуючи кровообіг в них, що теж позначається на якості дозрівають сперматозоїдів.

Дослідження доводять, що у любителів трусів-боксерів концентрація сперматозоїдів в середньому на 25% вище, ніж у тих, хто носить труси іншого типу. Крім того, у чоловіків, що віддають перевагу вільний білизна, виявилося в середньому на 17% більше сперматозоїдів на одну еякуляцію.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here