Будівництво з СІП-панелей: скільки це коштує

На різних форумах власники будинків, зведених за цією технологією, стверджують, що вибрали її через істотної економії на роботах з фундаментом і утепленні. Кінцева вартість проекту може бути різною. Це залежить від декількох факторів:

  1. Покупки готового домокомплект або замовлення будови з установкою і монтажем. У багатьох компаній є також послуга будівництва під ключ, що теж впливає на кінцеве ціноутворення.
  2. Поверховості майбутнього будинку. Двоповерхові будинки однієї і тієї ж площі можуть бути вигідніше одноповерхових за рахунок скорочення площ фундаменту і покрівлі в середньому на 10-15%.
  3. Висоти стель. При замовленні панелей на 3 м в довжину варто врахувати, що вони обходяться на 5-7% дорожче, ніж стандартна панель в 2,5 м.
  4. Товщини SIP-панелі і пінопласту.
  5. Наявності прибудов: тераси, балкона, мансарди.

У СНД ціни на готові проекти починаються від 240 у. е. за 1 м2 без урахування збірки і оздоблювальних робіт. Тут же треба враховувати витрати на розкрій матеріалу — від 2-3 доларів за один квадратний метр. Замовити у компанії UKRPANEL — Дом за 50 дней ви можете за посиланням.

Збірка будинку з СІП-панелей: на що треба звернути увагу

  • Перше, на що треба звернути увагу перед безпосередньою збіркою — особливості майбутнього фундаменту. У подібних випадках використовуються два варіанти: стрічковий мелкозаглубленний і фундамент.
  • Також важливо враховувати час робіт. В ідеалі монтувати готовий домокомплект можна навіть взимку, адже низькі температури тут не грають ніякої ролі. Інша справа — затяжні дощі, коли всі будівельні матеріали доведеться накривати від вологи, а під’їхати до об’єкта буде проблематично.
  • При розрахунку матеріалів для монтажу СІП-панелей треба врахувати, що для мансарди знадобиться додатковий комплект. Для холодного горища вибирають звичайну кроквяну систему з додатковим утепленням.
  • Наступний важливий момент — необхідність захисту стін від вологи і ультрафіолету ззовні. Зовнішня обробка модульному дому все-таки потрібна, тому якщо ця частина робіт відкладається на невизначений час, панелі краще оббити вітрозахисним матеріалом. В іншому випадку ОСБ буде деформуватися і тріскатися.
  • Після того як житло побудовано, а об’єкт зданий, всередині приміщення може накопичуватися волога. З цієї ж причини небезпечно приймати вдома під ключ з поспішної установкою склопакетів. Наприклад, в зимовий час житло вимагає тривалого провітрювання перед першою топкою, інакше точка роси незабаром перейде на стіни і стелю.

Будинки з СІП-панелей: чи дійсно вони такі хороші

Щоб уникнути конденсату, будинок, побудований по СІП-технології, треба опалювати рівномірно, тобто цілком. Якщо залишити для цих цілей тільки одну кімнату, в інших неминуче з’явиться зайва волога.

Домокомплекти з СИП-панелей: для яких кліматичних зон вони підходять

Технологію будівництва СІП-будинків умовно називають «канадської». Насправді термін служби такого житла обмежений саме температурної виделкою. Найбільш сприятлива для СИП-будівель кліматична зона — область з температурами не нижче -15 і не вище +45 0С. Тут рівень міцності матеріалів не зміниться як мінімум 80 років. Мінімальний температурний поріг для панелей обмежується -25 0С. При таких навантаженнях будинок послужить в середньому 40-50 років.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here