Бактерія або вірус? Як розшифрувати загальний аналіз крові і навіщо його робити

У переважній кількості випадків при ГРВІ, в тому числі коронавірус, антибіотики не потрібні, вважає МОЗУ. Бактеріальну інфекцію можна обчислити за кількома параметрами аналізу крові

Вітчизняні та лікарі СНД останнім часом багато говорять про шкоду призначення антибіотиків при ознаках ГРВІ з перших днів хвороби, тим більше самостійного. У переважній кількості випадків таке лікування невиправдано, тому що вірусний пневмоніт і бактеріальна пневмонія — це різні захворювання.

І все-таки трапляються ситуації, коли до вірусів приєднуються бактерії. Найбільш очевидна ознака — поява гнійного мокротиння. Але найкраще про це скажуть аналізи крові, здати які можна тут, в клинике Филатова.

Які аналізи здавати

Згідно актуальним клінічним рекомендаціям по лікуванню COVID-19 (версія 9), антибактеріальна терапія призначається при наявності сукупності наступних ознак:

 1. лейкоцитоз (підвищення лейкоцитів в крові вище норми);
 2. підвищення прокальцитоніну і С-реактивного білка,
 3. поява гнійного мокротиння.

Для діагностики виду інфекції обов’язково використовують загальний (клінічний) аналіз крові з лейкоцитарною формулою.

При наявності вірусної інфекції:

 • лейкоцити знижені або залишаються в нормі,
 • нейтрофіли нижче норми,
 • швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ) в нормі або незначно підвищена,
 • С-реактивний білок підвищений незначно.

При наявності бактеріальної інфекції:

 • лейкоцити збільшені (іноді значно),
 • нейтрофіли вище норми,
 • ШОЕ збільшена (підвищується протягом 5-10 днів від початку захворювання),
 • С-реактивний білок підвищений значно.

У 83,2% пацієнтів з коронавірусів, за даними МОЗУ, відзначається падіння рівня лімфоцитів. Однак це також може вказувати і на бактеріальну інфекцію, тому основними маркерами вважають вищевказані параметри.

Показники: норми і відхилення

Більшість лабораторій, які досліджують кров платно, вказують в результатах референсні значення — «вилку» норми. На них і варто орієнтуватися в першу чергу.

Вся представлена ​​нижче інформація взята з відкритих джерел і носить перш за все ознайомчий характер. Розшифровку результатів аналізів і призначення препаратів для лікування може проводити тільки лікар.

С-реактивний білок

С-реактивний білок (СРБ) відноситься до білків гострої фази запалення. Він збільшується вже через 6 годин після початку хвороби і зростає в 10-100 разів протягом 24-48 годин.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here